DGS Sonuçları 6 Eylül'de Soru ve Cevaplarınız İçin

• @desimus 3.sınıftan başlatan Beykent hukuk var değiştirmezlerse tabi kuralı sonra Hasan kalyoncu var Okan hukuk var ama bunların içinde eğer ücreti de düşünecekseniz Hasan Kalyoncu en mantıklısı hem yıllığı onlara göre düşük 30.000 civarında hem de 3.sınıftan başlatıyor

• @mustafa-i̇yitütüncü Peki Doğuş Üniversitesinin gelme ihtimali var mı sizce

• @desimus gelebilir puanınıza ortalama 5 puan ekleyin geçen yıla göre bakarsak 303 lerdesiniz ama tabi nolur bilinmez gelme ihtimali yüksek ama tek tercih yapmayın yinede belli olmaz

• @mustafa-i̇yitütüncü Biraz geç oldu ama teşekkür ederim ilginize .. İyi çalışmalar ..

• @desimus sağolun teşekkürler

• @mustafa-i̇yitütüncü Mustafa bey bursa da öğretmenim. Sıralamam 219. (PUAN 314)Devamsızlığı problem etmeyecek devlet üniversiteleri için yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

• @erdal Erdal Hocam devamsızlık genel anlamda sorun etmiyorlar ama her an durum değiştiği için ve hocalardan hocaya fark gösterdiğinden dolayı belli olmuyor birde devlet olduğu istediğinizden dolayı net bir şey söylemem doğru olmaz bir hoca umursamazken bir hoca sıkıntı çıkarabilir, Mesela Erzincan Üniversitesi ile konuştuğumuzda hali hazırda hem memur olup hemde hukukta okuyan öğrencilerin olduğunu söylediler hocalar ile konuşursanız durumu anlatırsanız belki yardımcı olurlar dedi, zaten şöyle ki geneli de öyle söylüyor yönetmenlikte devamsızlık %80 ama hocalar ile konuşursanız yardımcı olurlar diyorlar artık şansınıza bursa da ikamet ediyorsanız aslında sizin için en iyisi Uludağ'ı yazmak mantıken daha iyi olabilir ama eğer özel düşünürseniz size bir çok özelden Tam burslu geliyor Okan Hukuk var mesela hem 3.sınıftan başlatıyor hemde devamsızlık konusunda size daha fazla yardım edebilirler...

• @mustafa-i̇yitütüncü tşkler Mustafa bey peki Uludağ gelmezse 2. Tercih olarak Yalova iyi bir tercih olur mu

• @erdal hocam büyük ihtimalle gelecektir hatta size marmara hukuk iö, istanbul hukuk iö, gelme ihtimalleri bile var tabi,Yalova da güzel olur zaten belirli klasik dersleri sayıyorlar ve 1.sınıftan başlatıyorlar Yalova hukukta iyi bir tercih olur hakkınızda hayırlısı olsun

• Bir sorum olacak @Mustafa-İyitütüncü
    Dgs ile Hukuk kazanmak istiyorum, merak ettiğim özel üniversitelere yönelsek burssuz olmasına rağmen Dgs puanları yüksek, örneğin Beykent 306 gibi bi puanda. Peki burda da aynı ücreti ödüyor muyuz? Şuan sitesinde 21.000 görünüyor yıllık ücret. Yani Beykenti tercih etsem, bu fiyatı mı ödeyeceğim? Ya da acaba ben mi yanlış anladım pek bilgim yok bu konuda yardımcı olabilir misiniz :blush:

• @mrvtncl evet sitelerinde ne yazıyorsa aynı ücreti ödüyorsunuz eğer tercih bursu veriyorsa bazı üniversiteler veriyor onu düşüp ona göre bir fiyat çıkarıyorlar mesela Bahçeşehir 42000 TL bu ücreti ödüyorsunuz birde özel hukukların puanlarının yükselmesi millet hukuk olsun da nerede olursa olsun diyor hemen yazıyor nere gelire ücrete bakmıyor sonrada bırakanlar oluyor Türkiye koşullarında 42.000 bin TL den bahsediyoruz aylık neredeyse 3500 bin TL geliyor iyi rakam daha hazırlık okulu falan var gelmesi gitmesi yani kimse koşullarını falan okuduğu yok neredeyse sonra da okulu bırak bu yüzden puanlarda bu şekilde yükseliyor yoksa kimse tercih etmezse ne okul bu kadar yükse kapatır ne de rakamlar bu kadar uçuk olur

• @Mustafa-İyitütüncü Mustafa Bey merhabalar tekrar. Devlet üniversitelerinde devam zorunluluğu hakkında bilgi alabilir miyim? Erzincan,Erzurum vb.. Genelde bilinen zorunluluk olmadığı ancak Afyon üniversitesi duyuru yayınlamış, "Devam zorunluluğu sıkı sıkıya takip edilir. Bununla birlikte çalışan öğrencilere de belirli oranda kolaylık sağlanabilmektedir" diye. İstanbul'da çalışmaktayım ve bu gibi şeylerden sonra doğu illerini yazmakta tereddüt ettim :/ sıralamam da çok iyi değil 899. gelirse ancak Erzincan gelir. pratikte durum farklı mıdır? Fikrinizi alabilir miyim?

• @dgs12 hocam öyle yazmak zorundalar çünkü yönetmenlikte öyle yazıyor çünkü ama hocalara durumunuzu anlattığınızda herkesin söylediği bir şey var yardımcı oluyor diyorlar artık hocadan hocaya değişe bilir mi oda değişebilir ama siz zaten çoğunlukla 100 kişilik anfiler de ders alacaksınız ki mantık çerçevesinde 100 kişinin yoklaması alınması zor bir durum hiç söylemeseniz bile sizi fark etmez heralde

• @Mustafa-İyitütüncü çok sağolun hocam. Erzincan olsa bile yazmak istiyorum çünkü. İyi günler.

• @dgs12 inşallah gönlünüze göre olur Allah (c.c) hakkınıza hayırlısı versin

• @mustafa-i̇yitütüncü DGS Sonuçları 6 Eylül'de Soru ve Cevaplarınız İçin içinde söyledi:

@mrvtncl evet sitelerinde ne yazıyorsa aynı ücreti ödüyorsunuz eğer tercih bursu veriyorsa bazı üniversiteler veriyor onu düşüp ona göre bir fiyat çıkarıyorlar mesela Bahçeşehir 42000 TL bu ücreti ödüyorsunuz birde özel hukukların puanlarının yükselmesi millet hukuk olsun da nerede olursa olsun diyor hemen yazıyor nere gelire ücrete bakmıyor sonrada bırakanlar oluyor Türkiye koşullarında 42.000 bin TL den bahsediyoruz aylık neredeyse 3500 bin TL geliyor iyi rakam daha hazırlık okulu falan var gelmesi gitmesi yani kimse koşullarını falan okuduğu yok neredeyse sonra da okulu bırak bu yüzden puanlarda bu şekilde yükseliyor yoksa kimse tercih etmezse ne okul bu kadar yükse kapatır ne de rakamlar bu kadar uçuk olur

Anladım çok teşekkürler. Ama sonuçta ben 306 puan alsam Beykent'e 21 bin vermektense devlet üniversitesi tercih ederim. Puanın bu kadar yüksek olmasına bi anlam veremedim. Acaba 306 burslu puan mı?

• @mrvtncl hayır burslu değil eskiden 3.sınıftan başlatıyordu hazırlık yok direk bölümden başlatıyor yani insanlara çekici geldiği için sürekli yaza yaza puanı yükseldi

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.