Lisan öğrencisinin açıktan adalet okuması

• İyi günler ben lisans öğrencisiyim.Bugün açık öğretim fakültesi ikinci üniversite kayıtları başladı ben de adalet yazmayı düşünüyorum lisansta siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum ve bir sene hazırlık okudum şimdi 1. sınıfım adalet okuduktan sonra 3. sınıftan başlama konusunda avantajım olur mu hukuka geçebilir miyim teşekkürler.

• @kadir-kılıç iyi günler aslında düşünceniz çok güzel ve önceden araştırma yapmanız da takdire şayan öncelikle şöyle bir yazımız var bunu okumanızı tavsiye ederim http://webhakim.com/turkiyede-okunacak-en-iyi-bolum.html hangi üniversitede okuduğunuzu bilmiyorum ama öneri olarak ilk etapta adaleti düşünmek yerine okulunuzun imkanlarının dan yararlanmakta fayda var, sizin çift anadal yapma gibi bir imkanınız var yani hem siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyup hem de hukuk okuyabilirsiniz yani dersler zordu ben yapamam falan olayına girmeyin yapabilirsiniz önceliğiniz ortalamınızı yüksek tutun 3.80 lerde yapabilirsiniz yapamam demeyin sonrada eğer çift anadal yapmak istemiyorsanız direk hukuka geçmek için dilekçe verin eğer kabul görmezse çift anadal olayına yüklenin ve ortalamanızı çok yüksek tutun ve çift anadal yapın hukuktan. Yani adaleti okuyacaksınız sonra karşınıza DGS çıkacak ve siz okuyup bitirene kadar ne olacağı belirsiz belkide dgs den adaletten hukuka geçmeyi kaldırırlar önceliğiniz okuldan olsun yani toparlayacak olursak ortalamanızı yüksek tutun ve çift anadal yapmaya çalışın hukuktan veya direk hukuka geçmeye çalışın kesinlikle sadece siyaset bilimi ve kamu yönetiminden mezun olmayın sonra kpss derdi ile uğraşırsınız sınavlara falan girersiniz, kaymakamlık sınavına girersiniz idari hakimliğe girersiniz, ama bunlar için çok iyi çalışmak ve sağlam bir de referans lazım ama bunlar ile uğraşacağınıza hem hukuk mezunu olup hemde siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu olursanız hem prestige olarak daha iyi konuma gelirsiniz hemde eğer siyaset bilimi ve kamu yönetiminden bir şey çıkmazsa ki 450 bin mezun var 2000 3000 alım alıyor gerçekten komik kaçıyor bunlarla uğraşmazsınız en az azından gider hukuktan büronuzu açar ve gider daha prestijli bir avukat bürosuna gider dava başına paranızı alırsınız. En son tavsiye olarak çift anadal yapamazsanız hukuktan veya hukuka geçemezseniz size tavsiyem okulu bırakmadan tekrar ygs lys hazırlanın ve geçebilirseniz hukuka geçin ve son olarak da şunu söyleyeyim bende siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunuyum ve adalet 2.sınıf öğrencisiyim

• @kadir-kılıç ayrıca sizi tebrik ederim olayın farkına erken varmışsınız

• @yunusemre Teşekkür ederim ben Ankara Yıldırım Beyazıt üniversitesinde okuyorum bölüm tamamen ingilizce bizim okulda biraz fazla zorluyorlar diye duydum 3.80 gibi bir ortalama yapabilir miyim bilmiyorum ayrıca sizin belirttiğiniz imkanı da ilk defa duydum tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

• @kadir-kılıç şöyle söyleyeyim bizim bölüm %100 ingilizce idi aynı sizin gibi aynı şeyleri bize de söylediler zor hocalar çok zorluyorlar falan ama kimseyi dinlemeyin araştırın ve dediğim gibi sadece bu bölümden kuru kuruya mezun olmayın ayrıca biz dgs ile 3.sınıftan başlatan üniversiteler ile ilgili araştırma da yaptık oradan okulların kaçıncı sınıftan başlattıklarına bakabilirsiniz http://webhakim.com/dgs-hukuk-fakultesi-3-siniftan-baslatan-universiteler.html ayrıca ders saydırma olayı falan baya uğraşmanız gerekecek bazı üniversiteler 1.sınıftan başlatıyor bazısı direk hazırlıktan başlatıyor oysa ki siz yolun başındasınız bizler için vakit çok önemli bu yüzden akılcı davranmalıyız zamanınız çok iyi değerlendirin

• Bahsettiğiniz araştırmayı da okudum ayrıca çift anadal ile hukuk okuyabileceğimi bilmiyordum bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bunu yapmaya çalışıcam ben de 4 yıl sonrasını düşündüğüm için birşeyler yapmayı istiyorum inşallah çift anadal imkanını kullanabilirim.

• @kadir-kılıç rica ederim umarım yardımcı olabilmişimdir umarım istediğinizi gerçekleştirirsiniz eğer çift anadal imkanını bulamazsanız ygs lys de çalışacak vakit yoksa o zaman aöf adaleti okuyun oradan da en yüksek ortalama ile bitirmeye çalışın sonra mat ve Türkçe var sadece ona çalışırsınız bu arada ortalama yüksek olursa adaletten oradan da adaletten hukuka geçebilirseniz bazı özel üniversiteler ortalamanızın 3.50 olursa ona göre burs imkanı sağlamaktadırlar. Hayatta başarılar...

• Sağolun, iyi günler.

• @kadir-kılıç yine aklınıza takılan sorular olursa DGS ile ilgili veya bölüm ile ilgili elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.