2017 YDS Soru Dağılımı Ve Konuları • 2017 YDS Başvuruları Ne Zaman ?
  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı edilen yabancı diller için yeterlilik belgesi almak isteyen adayların başvurduğu ve katıldığı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda da iki dönem halinde yapılacak. YDS İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede iki defa yapılır. 2017 YDS Soru Dağılımı Ve Konuları

  2017-YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları

  2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2017-YDS Sonbahar Dönemi) 17 Eylül 2017 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 26 Temmuz - 3 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak olup adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

  2017 YDS Hangi Dillerde Olacak ?

  YDS’nin İlkbahar döneminde gerçekleşecek olan sınavına Ukraynaca, Portekizce, Lehçe, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Datça, İngilizce, İspanyolca, Japonca, Korece, Macarca, Rumence, Rusça, İtalyanca, Sırpça ve Yunanca dilleri için yeterlilik sertifikası almak isteyen adaylar başvurabileceklerdir.

  Değişik konulardaki 80 soruyu 150 dakika içinde çözmeniz gerekecek, aldığınız puana göre çeşitli seviyeye göre bölünecektir. 50 ve üstündeki her 10 puanlık dilim bir seviyeyi göstermektedir, en düşük seviye E seviyesi en yüksek seviye ise A seviyesi olacak. Seviyelerin puanlama sistemi aşşağıdaki gibidir;

  90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

  80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

  70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

  60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

  50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

  Sınava girecekler için aynı kategorilerdeki soruları yanıtlayacaklar. Sorular sadece dillere göre farklılık gösterecektir. Örneğin Anlamca Diller Arası Çeviri sorusu, her dildeki sınavda o dile göre sorulacak.

  Sınav kategorileri ve ortalama soru sayıları şunlardır:

  Verilen Diyaloglardaki Boşlukları Tamamlama 5

  Diller Arası Çeviri 6

  Kelime Bilgisi 6

  Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma 4

  Dil bilgisi 10

  Close Test 10

  Cümle Tamamlama 10

  Okuma Parçası Yorumlama 20

  Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle 5

  Paragraf Tamamlama 4
Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.